Tyto instrukce byly sepsány a obrazová dokumentace se vztahuje k operačnímu systému Windows 7.
Klikněte na "Start" -> "Všechny programy" -> "Příslušenství" -> "Připojení vzdálené pracovní plochy".
Tip: Vytvořte si zkratku na ploše.
Po spuštění služby VPP vyberte "Možnosti" -> "Všeobecné" a do pole "Počítač" a "Uživatelské jméno" vložte údaje ze své Členské zóny
Počítač >> VPP (v rámci Členské zóny)
Uživatelské jméno >> Login administrátora (v rámci Členské zóny)
Označte "Povolit uložit přihlašovací údaje", bude to přínosné pro krok 8.
Otevřete záložku "Zobrazení". Zde si můžete nastavit velikost obrazovky vzdálené pracovní plochy a sytost barev vzdáleného připojení.
Otevřete záložku "Lokální zdroje". Zde je nutné změnit možnosti "Lokální zařízení a zdroje". Odznačte políčko "Tiskárny" (není potřeba) a označte políčko "Schránka"*. Poté klikněte na "Další".
* - Schránka vám umožňuje kopírovat soubor z vlastního lokálního počítače do vzdáleného zařízení (VPS server) a obráceně.
Zde si můžete vybrat mezi pevným diskem nebo flash diskem, který bude použit jako lokální disk na serveru VPS.
Otevřete záložku "Zážitek". Zde si můžete zvolit rychlost připojení a optimalizovat výkon.
Otevřete záložku "Pokročilé". Pokud je to třeba, vyberte "Připojit bez upozornění" v rámci složky "Ověření serveru". Ušetří vám to v budoucnosti čas pro připojení k VPP.
Jakmile kliknete na "Připojit", otevře se nabídka s možností vložit adminstrátorské heslo (naleznete jej ve Členské zóně, v sekci VPS server).
Připojení k vašemu VPS serveru.
Jelikož jste službě VPP umožnili zapamatovat si vaše přihlašovací údaje, nebudete je muset znovu zadávat při příštím připojení. Stačí jen kliknout na "Připojit".
Váš VPS server. V okně "Počítač" se zobrazí systémová složka (na tomto obrázku je to disk D), kterou můžete používat stejně jako lokální disky na vašem PC.